| UPC | 098289001306 |
|---|---|
| Manufacturer | Colt |
| Manufacturer Part Number | KCOBRA-SB4TS |
| Sights Type | FIBER OPTIC |
| Width | 8.7500 |
| Weight (oz) | 24.8000 |
| Trigger Type | STANDARD |
| Length | 15.3000 |
| Height | 2.9500 |
| Hammer Type | STANDARD |
| Grip Material | RUBBER |
| Frame Color | STAINLESS |
| Drilled and Tapped | No |
| Dimension | 2.95 X 8.75 X 15.30 |
| Capacity | 6 |
| Caliber/Gauge | 357 MAGNUM/38 SPECIAL |
| Barrel Length | 4 |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Frame Description | Steel Frame |
| Hammer Style | Exposed |
| Overall Length | 9.25" |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Color | Silver |
| Finish | Matte |
| Material | Stainless Steel |
| Model | King Cobra Target |
| Subcategory | Revolvers |
| Cartridge | .357 Magnum |
| Front Sight | Adjustable |
| Magazine Type | Fixed |
| Make | Colt |
| Make/Model | Colt|King Cobra Target |
| Muzzle | Plain |
| Rear Sight | Adjustable |
| Stock Material | Wood |
| Weight | 2.25 lbs |
Sale!
COLT KING COBRA TARGT 357 MAG SS 4.25″
Original price was: $1,149.00.$824.99Current price is: $824.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.