| UPC | 705442013600 |
|---|---|
| Manufacturer | Cold Steel |
| Manufacturer Part Number | CS-90WVBA |
| Blade Length | 6" |
| Blade Material | 1055 Carbon Steel |
| Blade Type | Axe |
| Color | Silver |
| Description | Axe |
| Edge | Plain |
| Handle Color | Natural |
| Handle Description | American Hickory |
| Material | 1055 Carbon Steel |
| Model | Viking Hand Axe |
| Overall Length | 30" |
| Packaging | Box |
| Product Type | Axe |
| Size | 30" |
| Subcategory | Tools |
| Weight | 17.60 oz |
Sale!
COLD STL VIKING HAND AXE
Original price was: $63.99.$35.99Current price is: $35.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.