The Cold Steel Trench Hawk features a sharp cutting edge and wedge-style spike” offering numerous tactical options for our nation’s modern warriors.
Sale!
COLD STL TRENCH HAWK
Original price was: $72.99.$44.99Current price is: $44.99.
Availability: In stock
| UPC | 705442008941 |
|---|---|
| Manufacturer | Cold Steel |
| Manufacturer Part Number | CS-90PTH |
| Blade Material | 1055 Carbon Steel |
| Blade Type | Axe |
| Handle Description | Black |
| Number of Blades | 1 |
| Overall Length | 19" |
| Sheath | Secure-Ex |
| Product Type | Axe |
| Weight | 29 oz |
| Blade Length | 3.50" |
| Packaging | Box |
| Accessories | Polypropylene Sheath |
| Color | Black |
| Description | Tomahawk |
| Edge | Plain |
| Material | 1055 Carbon Steel |
| Model | Trench Hawk |
| New Stock Number | CS90PTHZ |
| Size | 19" |
| Subcategory | Tools |







Reviews
There are no reviews yet.