| UPC | 705442017653 |
|---|---|
| Manufacturer | Cold Steel |
| Manufacturer Part Number | CS-27BS |
| Blade Length | 4" |
| Blade Material | American S35VN |
| Blade Type | Spear Point |
| Closed Length | 5.38" |
| Edge | Plain |
| Handle Description | Black |
| Overall Length | 9.38" |
| Open Type | Thumb Stud |
| Weight | 5.20 oz |
| Color | Black |
| Product Type | Folding Knife |
| Subcategory | Folding Knives |
| Size | 4" |
| Model | Recon 1 |
| Handle Color | Black |
| Finish | DLC |
| Description | Spear Point |
Sale!
COLD STL RECON 1 SPEAR PNT PLN EDGE
Original price was: $184.99.$124.99Current price is: $124.99.
Out of stock







Reviews
There are no reviews yet.