| UPC | 705442017752 |
|---|---|
| Manufacturer | Cold Steel |
| Manufacturer Part Number | CS-20NQL |
| Blade Length | 4" |
| Blade Material | 8Cr13MoV SS |
| Blade Type | Clip Point |
| Closed Length | 5 |
| Color | Silver |
| Dimension | 0.85 X 1.40 X 5.30 |
| Edge | Plain |
| Handle Color | Black |
| Handle Description | Black |
| Handle Material | THERMOPLASTIC RUBBER |
| Height | 0.8500 |
| Length | 5.3000 |
| Model | Medium Luzon |
| Number of Blades | 1 |
| Open Length | 9 |
| Open Type | Flipper |
| Overall Length | 9" |
| Packaging | Box |
| Product Type | Folding Knife |
| Size | 4" |
| Subcategory | Folding Knives |
| Weight | 3.50 oz |
| Width | 1.4000 |
Sale!
COLD STL MEDIUM LUZON
Original price was: $52.99.$27.99Current price is: $27.99.
Availability: In stock





Reviews
There are no reviews yet.