| UPC | 8053800948302 |
|---|---|
| Manufacturer | Chiappa Firearms |
| Manufacturer Part Number | 340.343 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Other Features | FIXED FIBER OPTIC FRONT SIGHT, |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Trigger Type | STANDARD |
| Weight | 33.6000 |
| Weight (oz) | 33.6000 |
| Hammer Type | STANDARD |
| Grip Material | Wood |
| Frame Color | BLACK |
| Drilled and Tapped | No |
| Barrel Finish | COLORED |
| Barrel Length | 6 |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 6 |
| Frame Description | Aluminum Frame w/Picatinny Rail |
| Cylinder Finish | Black |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Action | Double / Single Action |
| Overall Length | 10.50" |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Weight Range | 2 lbs to 2.99 lbs |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 0.0 |
| Package Length | 0.0 |
| Package Height | 0.0 |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Wood |
| Frame | Alloy Frame |
| Finish Type | Applied Finish |
| Finish | Black |
| Country of Origin | IT |
| canDropship | True |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 1 | Includes 3 Moon Clips |
| Product Type | Revolver |
Sale!

CHIAPPA FIREARMS RHINO 60DS 10MM 6″ BLK ADJ
Original price was: $1,360.00.$1,050.99Current price is: $1,050.99.
Availability: Only 1 left in stock




Reviews
There are no reviews yet.