| UPC | 678958522426 |
|---|---|
| Manufacturer | Charter Arms |
| Manufacturer Part Number | 52242 |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Barrel Length | 4.20" |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Capacity | 8 |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Frame Description | Lavender Aluminum |
| Grip Material | Black Finger Grooved Rubber |
| Hammer Style | Exposed |
| Sights | Adjustable Front & Rear |
| Weight | 21 oz |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Grip Type | Synthetic |
| Frame | Alloy Frame |
| Finish Type | Other Finish |
| Finish | Lavender Anodized Frame |
| Product Type | Revolver |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Shipping Weight | 2.45 |
| Scope Cover Included | False |
| Overall Length | 8.45" |
| Illuminated Reticle | False |
| Drilled and Tapped | False |
| canDropship | True |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 2 | Stainless Steel Cylinder |
| Additional Feature 1 | Stainless Steel Barrel |
Sale!
CHARTER ARMS PATHFINDER LAV LADY 22LR 4.2″#
Original price was: $479.37.$347.99Current price is: $347.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.