| UPC | 8053800948159 |
|---|---|
| Manufacturer | Charles Daly Chiappa |
| Manufacturer Part Number | 930.409 |
| Accessories | 1 Magazine |
| Action | Side-By-Side |
| Barrel Length | 18.5" |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Stock Type | Walnut |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Model | N4S |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Choke Type | 1 Choke Tube |
| Chamber Size | 3" |
| Capacity | 6 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Grip Material | Synthetic Stock Black Synthetic |
| Product Type | Shotgun |
| Weight | 8.05 lbs. |
| Shipping Weight | 9.25 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 9.4 |
| Drilled and Tapped | False |
| ATF Manufacturer | Merak / Chiappa Firearms |
| ATF Model | N4S |
| ATF Type | Shotgun |
| canDropship | True |
| Finish Type | Black |
| Grip Type | Black Synthetic |
| Illuminated Reticle | False |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Overall Length | 29.9" |
| Package Height | 2.8 |
| Package Length | 32.1 |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 2 | Mobil Choke Thread Pattern |
| Additional Feature 1 | Gas Operated |
Sale!
CHARLES DALY N4S BULLPUP 12/18.5 BL/SYN 3″
Original price was: $290.00.$240.99Current price is: $240.99.
Out of stock







Reviews
There are no reviews yet.