| UPC | 8053800947800 |
|---|---|
| Manufacturer | Charles Daly Chiappa |
| Manufacturer Part Number | 930.396 |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Model | 500 |
| Sights | Bead |
| Stock Type | Walnut |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Action | Side-By-Side |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 3" |
| Capacity | 2 |
| Shipping Weight | 6.95 |
| Weight | 6.95 |
| canDropship | True |
| Chamber Size | 3" |
| Choke Type | Mobil: (5) C,IC,M,IM,F |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish Type | Black |
| Grip Type | Checkered Walnut |
| Illuminated Reticle | False |
| Overall Length | 43" |
| Package Height | 2.8 |
| Package Length | 30.4 |
| Package Width | 9.4 |
| Scope Cover Included | False |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Grip Material | Wood Stock Checkered Walnut |
| Product Type | Shotgun |
| ATF Type | Shotgun |
| ATF Model | 500 |
| ATF Manufacturer | MERAK / CF USA |
| Additional Feature 1 | Single-Selective Trigger |
| Additional Feature 2 | Extractor |
| Adjustable Objective | False |
Sale!
CHARLES DALY 500 SXS FIELD 410/26 MATTE 3″
Original price was: $720.00.$569.99Current price is: $569.99.
Out of stock







Reviews
There are no reviews yet.