| UPC | 023614743347 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 018722203 |
| Action | Over / Under |
| Additional Feature 2 | Inflex Recoil Pd w/.25" Spacer |
| Additional Feature 3 | Adjustable Comb |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | Miroku/Browning Arms Company |
| ATF Model | Cynergy |
| ATF Type | Shotgun |
| Barrel Description | 30" Vent Rib |
| Barrel Length | 30" |
| Barrel Length Range | 30" to 30.99" |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| canDropship | True |
| Capacity | 2 |
| Chamber Size | 3.5" |
| Checkering | Yes |
| Choke Type | Invector-Plus Tubes (F,M,IC) |
| Chokes Included | F,M,IC |
| Color | Bronze |
| Dimension | 3.55 X 10.00 X 36.80 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Burnt Bronze Cerakote |
| Finish Type | Applied Finish |
| Grip Material | Camo Stock Mossy Oak Shadow Grass Habitat |
| Grip Type | Mossy Oak Shadow Grass Habitat |
| Hand | Right Hand |
| Height | 3.3 |
| Illuminated Reticle | False |
| Includes Full Tube | Yes |
| Includes IMP CYL Tube | Yes |
| Includes IMP Mode Tube | No |
| Includes Modified Tube | Yes |
| Includes Skee Tube | No |
| Includes X-Full Tube | No |
| Interior Choke Tubes | Yes |
| Length | 36.6 |
| Max Chamber Size | 3.5" |
| Montecarlo | No |
| Other Features | ADJUSTABLE COMB, |
| Overall Length | 47" |
| Package Height | 3.3 |
| Package Length | 36.6 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Shotgun |
| Receiver Description | MonoLock Hinge |
| Recoil Pad | Yes |
| Safety | Tang |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 10.55 |
| Sights | Ivory Front & Mid Bead Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Stock Color | CAMOFLAGE |
| Stock Description | Fixed w/Adj Comb |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Stock Material | SYNTHETIC |
| Stock Type | ADJUSTABLE COMB |
| Swivel Studs | NO |
| Weight | 10.55 |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Width | 10 |
| Barrel Type | Vent Rib |
| Model | Cynergy Wicked Wing |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
Sale!
BROWNING CYNERGY WW MOSGH 12/30 3.5″ #
Original price was: $2,799.99.$2,369.99Current price is: $2,369.99.
Availability: Only 1 left in stock






Reviews
There are no reviews yet.