| UPC | 023614441649 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 051527490 |
| Barrel Length | 5.50" |
| Action | Single Action |
| Barrel Length Range | 5.00" to 5.99" |
| Barrel Type | Threaded |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Case Type | Pistol Rug |
| Frame Finish | Matte Black |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Grip Material | Laminate Cocobolo Target |
| Safety | Thumb |
| Sights Type | Pro-Target |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Product Type | Pistol |
| Weight | 38 oz |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
| Firearm Type | Pistol |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Description | Aluminum |
| Hand | Right Hand |
| Includes | Magazine/Pistol Rug |
| Number of Magazines | 1 10 Round |
| Overall Length | 10" |
| Series | Field Target SR |
| Sights | Adjustable |
| Similar Items | HG22A |
| Finish Style | Matte Black |
| Material | STEEL |
| Trigger | Gold Plated |
| Units per Box | 1 |
| Finish Color | Black |
| Finish | COLORED |
| Dimension | 2.70 X 8.00 X 15.45 |
| Barrel Description | Steel Threaded |
| Barrel Material | Steel |
| Weight (oz) | 38 |
| Special | Threaded Barrel |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 7.8 |
| Package Length | 15.1 |
| Package Height | 2.4 |
| canDropship | True |
| ATF Type | Pistol |
| ATF Model | Buck Mark |
| ATF Manufacturer | Browning Arms Company |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 3 | Suppressor Ready |
| Additional Feature 2 | Full Length Scope Base |
| Additional Feature 1 | Heavy Barrel |
| Case | Shipped In 13" Pistol Rug |
| NFA Thread Pattern | 1/2×28 |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Laminate Cocobolo Target |
| Frame | Alloy Frame |
| Finish Type | Black |
| Drilled and Tapped | False |
Sale!

BROWNING BUCKMARK FIELD TGT 22LR TB
Original price was: $759.99.$659.99Current price is: $659.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.