| UPC | 023614864196 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 035841282 |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Recoil Pad | Yes |
| Sights | No |
| Stock Color | CAMOFLAGE |
| Stock Material | SYNTHETIC |
| Swivel Studs | YES |
| Action | Bolt Action |
| Weight | 6.66 |
| Weight (lbs) | 6.66 |
| Width | 7.5000 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Overall Length | 42 |
| Other Features | NON REFLECTIVE MATTE BLUED |
| Finish Type | Blued |
| Barrel Length | 22 |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Checkering | Yes |
| Detachable Magazine | Yes |
| Dimension | 3.60 X 7.50 X 50.20 |
| Height | 3.6000 |
| Hinged Floorplate | No |
| Length | 50.2000 |
| Capacity | 4 |
| Color | BLUED |
| Additional Feature 1 | Detachable Box Magazine |
| Additional Feature 2 | Inflex Recoil Pad |
| Additional Feature 3 | Sling Swivel Studs Installed |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | MIROKU / BROWNINGARMSCOMPANY |
| ATF Model | AB3 |
| canDropship | True |
| Package Height | 3.5 |
| Drilled and Tapped | True |
| Finish | Matte Blue |
| Grip Type | Mossy Oak Bottomland Synthetic |
| Illuminated Reticle | False |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| NFA Thread Pattern | 13x.75mm |
| Package Length | 54.0 |
| Product Type | Rifle |
| Package Width | 7.5 |
| Receiver | Matte Blue |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 8.25 |
| Special | Threaded Barrel |
| Grip Material | Camo Stock Mossy Oak Bottomland Synthetic |
Sale!
BROWNING A-BOLT III MOBL 6.5CM 22″ #
Original price was: $819.99.$719.99Current price is: $719.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.