| UPC | 855959001291 |
|---|---|
| Manufacturer | Bond Arms |
| Manufacturer Part Number | PT2A.45/410 |
| Action | Break Action |
| Additional Feature 1 | Custom Engraving w/Gold Tint |
| Additional Feature 2 | Prem. Leather Driving Holster |
| Adjustable Objective | False |
| Ambidextrous Safety | No |
| ATF Manufacturer | Bond Arms |
| ATF Model | PT2A |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.2500 |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Caliber/Gauge | .45 LONG COLT |
| canDropship | True |
| Capacity | 0 |
| Chamber Size | 3.0" |
| Color | STAINLESS |
| Dimension | 3.25 X 8.25 X 11.90 |
| Drilled and Tapped | No |
| Finish | STAINLESS |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Steel Frame |
| Frame Color | STAINLESS |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Grip Material | Wood |
| Grip Type | Wood |
| Height | 3.2500 |
| Illuminated Reticle | False |
| Length | 11.9000 |
| Number of Magazines | 0 |
| Other Features | CUSTOM LASER ENGRAVED W/GOLD |
| Overall Length | 6.25" |
| Package Height | 3.0 |
| Package Length | 10.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Product Type | Derringer |
| Safety | Crossbolt |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Sights | Blade Front/Fixed Rear |
| Sights Type | FIXED |
| Weight | 23.5000 |
| Weight (oz) | 23.5000 |
| Weight Range | 2 lbs to 2.99 lbs |
| Width | 8.2500 |
Sale!
BOND ARMS 2ND AMENDMENT 45LC/410 4.25″
Original price was: $887.00.$725.99Current price is: $725.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.