Featuring their patented SERPA Auto-Lock(TM) technology, the SERPA CQC Concealment Holster delivers a smooth draw, easy re-holster and unparalleled handgun security in a sleek package that is perfect for concealed carry. Features a passive retention detent adjustment screw. Rapid draw, target acquisition and reholstering are improved with the speed-cut design of the holster. They fit Shoulder, S.T.R.I.K.E., Quick Disconnect and Tactical Holster Platforms.
Sale!
BH SERPA CQC BL/PDL J-FRM RH BLK
Original price was: $59.95.$39.99Current price is: $39.99.
Out of stock
| UPC | 648018047893 |
|---|---|
| Manufacturer | BLACKHAWK |
| Manufacturer Part Number | 410520BK-R |
| Accessories | Belt Loop and Paddle |
| Barrel Length | 2" |
| Belt Size | 1.50" |
| Color | Black |
| Compartments | 1 |
| Finish | Matte |
| Fit | S&W J Frame |
| Gun Type | Pistol |
| Hand | Right Hand |
| Material | Polymer |
| Model | CQC |
| Mount Type | Belt Loop/Paddle |
| Product Type | Duty Holster |
| Shipping Weight | 0.55 |
| Size | 20 |
| Subcategory | Holsters |
| Weight | 0.55 |
| Adjustable Objective | No |
| Ambidextrous | No |
| Application | S&W J-FRAME 2" (NOT .357) |
| Dimension | 3.45 X 6.10 X 7.90 |
| Drilled and Tapped | No |
| Height | 3.4500 |
| Illuminated Reticle | No |
| Left Hand | No |
| Length | 7.9000 |
| Package Height | 3.1 |
| Package Length | 7.7 |
| Package Width | 5.4 |
| Right Hand | Yes |
| Scope Cover Included | No |
| Width | 6.1000 |







Reviews
There are no reviews yet.