| UPC | 082442818191 |
|---|---|
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer Part Number | JXF9F21 |
| Width | 7.3000 |
| Weight (oz) | 27.3000 |
| Weight | 27.3000 |
| Ambidextrous Safety | Yes |
| Barrel Length | 4 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| Sights Type | FIXED |
| Action | Semi-Auto |
| Color | Black |
| Number of Magazines | 2 |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Capacity | 17 |
| Dimension | 3.20 X 7.30 X 11.95 |
| Length | 11.9500 |
| Height | 3.2000 |
| Grip Material | POLYMER |
| Frame Material | POLYMER |
| Frame Color | BLACK |
| Finish | COLORED |
| Drilled and Tapped | No |
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
| Slide Description | Serrated |
| Product Type | Pistol |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Barrel Type | Chrome-Lined |
| Case Type | Hard |
| Frame Finish | Black |
| Safety | Ambidextrous/Firing Pin |
| Size | Full Size |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Accessories | 2 Magazines, Accessory Rail |
| Description | with Rail |
| Material | Polymer |
| Model | PX4 Storm |
| Sights | 3 Dot |
| Grip Type | Black Polymer |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Illuminated Reticle | False |
| Overall Length | 7.55" |
| Package Height | 2.8 |
| Package Length | 12.2 |
| canDropship | True |
| ATF Type | Pistol |
| ATF Model | PX4 Storm |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | Beretta / BERETTA USA CORP. |
| Package Width | 8.3 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Additional Feature 1 | 3 Interchangeable Backstraps |
| Additional Feature 2 | Decocker |
Sale!
BERETTA PX4 STORM F 9MM BL/SYN 4″ 17+1
Original price was: $749.00.$629.99Current price is: $629.99.
Availability: In stock




Reviews
There are no reviews yet.