| UPC | 082442885674 |
|---|---|
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer Part Number | JXF9F20CA |
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
| Weight | 27.7 oz |
| Product Type | Pistol |
| Slide Description | Serrated |
| Sights Type | Contrast |
| Safety | Ambidextrous/Decocker |
| Grip Material | Black Interchangeable Backstrap |
| Frame Material | POLYMER |
| Frame Finish | Black |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Type | Chrome-Lined |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Barrel Length | 4" |
| Action | Double / Single Action |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Size | Full Size |
| Sights | 3 Dot |
| Accessories | 2 Magazines, Accessory Rail |
| Model | PX4 Storm |
| Material | Polymer |
| Finish | Blued |
| Description | with Rail |
| Color | Blue |
| Drilled and Tapped | False |
| ATF Manufacturer | Beretta / Beretta USA Corp |
| ATF Model | PX4 Storm |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Additional Feature 3 | Interchangeable Backstraps |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Illuminated Reticle | False |
| Height | 3 |
| Length | 12 |
| Width | 7.5 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 2 | Reversible Mag Release |
| Additional Feature 1 | California Compliant Model |
| Overall Length | 7.55" |
| Package Height | 3.0 |
| Package Length | 12.0 |
| Package Width | 7.5 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 3.8 |
Sale!
BERETTA PX4 STORM F 9MM BL/SY 10+1 CA
Original price was: $749.00.$629.99Current price is: $629.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.