| UPC | 082442969336 |
|---|---|
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer Part Number | JAXN9208A1 |
| Drilled and Tapped | No |
| Finish | COLORED |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Material | POLYMER |
| Grip Material | POLYMER |
| Height | 2.3000 |
| Length | 8.8500 |
| Capacity | 8 |
| Number of Magazines | 1 |
| Optic Footprint | PROPRIETARY SLIDE CUT |
| Other Features | 1 EXTENDED 8 ROUND MAGAZINE, |
| Color | Black |
| Action | Semi-Auto |
| Sights Type | FIXED |
| Weight | 18 |
| Weight (oz) | 18 |
| Width | 6.9000 |
| Dimension | 2.30 X 6.90 X 8.85 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 2.7000 |
| Ambidextrous Safety | No |
| Slide Description | Serrated |
| Safety | Firing Pin/Trigger |
| Frame Finish | Black |
| Package Length | 8.9 |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | Black Polymer |
| Illuminated Reticle | False |
| Overall Length | 5.8" |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 6.9 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 1.95 |
| Sights | FS: White Dot RS: Black |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| canDropship | True |
| Additional Feature 1 | Red Dot Optic-Ready Slide |
| Additional Feature 2 | Replaceable Grip Frame |
| Additional Feature 3 | Ambi-Capable Controls |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | BERETTA |
| ATF Model | APX |
| ATF Type | Pistol |
| Muzzle | Non-Threaded |
| Model | APX-A1 Carry |
| Make/Model | Beretta|APX-A1 Carry |
| Make | Beretta |
| Magazine Type | Removable |
| Magazine Included | 1 x 8-Round |
| Front Sight | Tritium |
| Cartridge | 9mm |
| Rear Sight | Fixed |
| Stock Material | Polymer |
Sale!
BERETTA APX A1 CARRY 9MM BLK 2.9″
Original price was: $409.00.$269.99Current price is: $269.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.