| UPC | 082442884967 |
|---|---|
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer Part Number | J92M9A0CA |
| Frame Material | ALUMINUM |
| Frame Color | BLACK |
| Finish | COLORED |
| Drilled and Tapped | No |
| Grip Material | POLYMER |
| Height | 3.0500 |
| Length | 12.1000 |
| Sights Type | FIXED |
| Action | Semi-Auto |
| Color | Black |
| Number of Magazines | 2 |
| Capacity | 10 |
| Barrel Length | 4.9000 |
| Ambidextrous Safety | No |
| Dimension | 3.05 X 8.40 X 12.10 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Weight | 34.4000 |
| Width | 8.4000 |
| Weight (oz) | 34.4000 |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
| Product Type | Pistol |
| Slide Description | Serrated |
| Safety | Ambidextrous/Decocker |
| Frame Finish | Black Bruniton |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Subcategory | Pistols – Metal Frame |
| Size | Full Size |
| Sights | 3 Dot |
| Model | M9 |
| Material | Alloy |
| Description | California Compliant |
| Accessories | 2 Magazines |
| Frame | Steel Frame |
| Finish Type | Black |
| canDropship | True |
| ATF Type | Pistol |
| ATF Model | M9 |
| ATF Manufacturer | BERETTA USA CORP. |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 2 | Reversible Magazine Release |
| Additional Feature 1 | Combat trigger guard |
| Shipping Weight | 3.6 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 8.5 |
| Package Length | 12.0 |
| Package Height | 3.0 |
| Overall Length | 8.5" |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Black Polymer |
Sale!
BERETTA 92 M-9 9MM BL/SY 4.9″ 10+1 CA
Original price was: $819.00.$660.99Current price is: $660.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.