This knit gun sock is designed to protect your firearm against scratches, dings, dust, and marring when traveling or stored in your safe or hard case. The silicone treatment helps keep moisture away from your gun, which prevents rust.
Sale!
ALLEN KNIT CAMO GUN SOCK 52″ GRN
Original price was: $11.99.$10.99Current price is: $10.99.
Availability: In stock
| UPC | 026509001331 |
|---|---|
| Manufacturer | Allen Company |
| Manufacturer Part Number | 133 |
| Color | Green |
| Crushproof | No |
| Dimension | 52" |
| Finish | Matte |
| Finish Color | Green/Camo |
| Firearm Type | GUN SOCK |
| Floatable | No |
| For Scoped Firearm | Yes |
| Frame Material | Soft |
| Guns Held | Rifle/Shotgun |
| Height | 1.8500 |
| Length | 52" |
| Lockable | No |
| Material | Endura |
| Model | Gun Sock |
| Pressurized | No |
| Product Type | Gun Sock |
| Similar Items | GUNSOCK |
| Size | 52" |
| Subcategory | Rifle Cases |
| Weight | .38 |
| Width | 4.8500 |







Reviews
There are no reviews yet.