| UPC | 8053670712133 |
|---|---|
| Manufacturer | Chiappa Firearms |
| Manufacturer Part Number | CF340.218 |
| Width | 8.5000 |
| Weight (oz) | 24 |
| Weight | 24 |
| Trigger Type | STANDARD |
| Barrel Finish | NICKEL |
| Sights Type | FIBER OPTIC |
| Barrel Length | 2 |
| Caliber/Gauge | .357 MAGNUM |
| Capacity | 6 |
| Dimension | 2.95 X 8.50 X 12.25 |
| Drilled and Tapped | No |
| Frame Color | NICKEL |
| Grip Material | RUBBER |
| Hammer Type | STANDARD |
| Height | 2.9500 |
| Length | 12.2500 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Other Features | INCLUDES LEATHER HOLSTER, |
| Frame Size | Small |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Product Type | Revolver |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Overall Length | 6.50" |
| Includes | Leather Holster/3 Moon Clips |
| Hammer Style | Concealed |
| Frame Description | Nickel-Plated Aluminum |
| Cylinder Finish | Nickel-Plated |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Action | Double / Single Action |
| Subcategory | Revolvers |
| Color | Silver |
| Finish | Nickel |
| Material | Alloy |
| Model | Rhino |
| Accessories | Includes Leather Holster |
| ATF Type | Revolver |
| Additional Feature 1 | Includes Leather Holster |
| Additional Feature 2 | Includes 3 Moon Clips |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | CHIAPPAFIREARMS/CHIAPPAFIREARM |
| ATF Model | Rhino 200DS |
| canDropship | True |
| Package Length | 12.7 |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Alloy Frame |
| Grip Type | Black Rubber |
| Illuminated Reticle | False |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.2 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.8 |
Sale!
CHIAPPA FIREARMS RHINO 200DS 357MAG 2″ NKL 6RD
Original price was: $1,364.26.$1,029.99Current price is: $1,029.99.
Availability: Only 2 left in stock






Reviews
There are no reviews yet.