| UPC | 876430008790 |
|---|---|
| Manufacturer | Talley |
| Manufacturer Part Number | 740734 |
| Color | Black |
| Description | Alloy |
| Elevation | 0 MOA |
| Finish | Black |
| Fit | Howa 1500 |
| Gun Type | Rifle |
| Height | .500'' |
| Make | Howa |
| Material | 6061 Aluminum |
| Misc | 30mm Ring |
| Model | Light Weight |
| Mount Height | 0.500" Front/0.618" Rear |
| Mount Type | To Receiver |
| Pieces | 2 |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | Medium |
| Rings Included | Yes |
| Scope Tube Diameter | 30mm |
| Shipping Weight | 0.25 |
| Size | 30mm Medium |
| Style | Direct Mount |
| Subcategory | Rings |
| Weight | 0.25 |
Sale!

TALLEY LW RINGS HOWA 1500 30MM MED
Original price was: $59.95.$43.99Current price is: $43.99.
Availability: In stock





Reviews
There are no reviews yet.