| UPC | 744253003509 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-22MS-VL |
| Caliber/Gauge | .22 WMR |
| Capacity | 5 |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Barrel Length | 1.13" |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Action | Single Action |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Grip Material | Black Polymer |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Hammer Style | Exposed |
| Overall Length | 4.63" |
| Sights | Half Moon |
| Weight | 6.20 oz |
| Includes | Viridian Laser |
| Units per Box | 1 |
| Product Type | Single Action |
| Similar Items | HG22M |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Frame Finish | Stainless |
| Firearm Type | Revolver |
| Finish Color | MATTE |
| Finish | Black/Stainless |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Wood |
| Illuminated Reticle | False |
| Height | 3 |
| Length | 10.5 |
| Width | 7.5 |
| Package Height | 2.7 |
| Package Length | 10.2 |
| Package Width | 7.1 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.755 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| canDropship | True |
| ATF Type | Revolver |
| Additional Feature 1 | Viridian Laser Grip |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
| ATF Model | M |
Sale!
NORTH AMERICAN ARMS MINI 22MAG REV 1-1/8″ LASER
Original price was: $405.00.$353.99Current price is: $353.99.
Availability: In stock



Reviews
There are no reviews yet.