| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| DIMENSION | 2.60 X 7.00 X 10.00 | |
| HEIGHT | 2.6000 | |
| WIDTH | 7.0000 | |
| LENGTH | 10.0000 | |
| CALIBER | .22LR/.22WMR | |
| FRAME DESIGNATION | N/A | |
| BARREL FINISH | COLORED | |
| GRIPS MATERIAL | RUBBER | |
| SIGHT TYPE | FIXED | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 2.0000 | |
| WEIGHT IN OUNCES | 8.8000 | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TRIGGER TYPE | STANDARD | |
| HAMMER TYPE | STANDARD | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| CYLINDER CAPACITY | 5.0000 | |
| NO SALE TO CALIFORNIA | ||
Sale!
NAA “TRUE BLACK WIDOW” COMBO
Original price was: $419.00.$393.99Current price is: $393.99.
Availability: In stock
| UPC | 744253003592 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-BWC-CRK |
| Action | Single Action |
| Additional Feature 1 | Convertible |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
| ATF Model | BW |
| ATF Type | Revolver |
| Barrel Finish | Black Cerakote |
| Barrel Length | 2" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Caliber/Gauge | .22 Magnum |
| canDropship | True |
| Capacity | 5 |
| Color | Black |
| Cylinder Finish | Matte Black |
| Dimension | 2.60 X 7.00 X 10.00 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Black Cerakote |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Steel Frame |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Frame Size | Compact |
| Grip Material | Steel Frame Black Rubber Steel Frame |
| Grip Type | Black Rubber |
| Hammer Style | Exposed |
| Hammer Type | STANDARD |
| Height | 2.5 |
| Illuminated Reticle | False |
| Includes | Cylinder |
| Length | 10 |
| Material | STEEL |
| Model | Black Widow |
| Overall Length | 5.88" |
| Package Height | 2.7 |
| Package Length | 10.2 |
| Package Width | 7.1 |
| Product Type | Revolver |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Subcategory | Revolvers |
| Trigger Type | STANDARD |
| Weight | 3.05 |
| Weight (oz) | 8.8000 |
| Weight Range | Less than 1lb |
| Width | 7 |








Reviews
There are no reviews yet.