| UPC | 856169007066 |
|---|---|
| Manufacturer | Freedom Ordnance |
| Manufacturer Part Number | FX9P4 |
| Action | Semi-Auto |
| Ambidextrous Safety | No |
| Barrel Length | 4.4500 |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 31 |
| Color | Black |
| Dimension | 3.10 X 9.90 X 25.60 |
| Drilled and Tapped | No |
| Finish | COLORED |
| Finish Type | Black Alloy Milspec Anodized/Nitride |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Material | ALUMINUM |
| Grip Material | POLYMER |
| Height | 3.1000 |
| Length | 25.6000 |
| Number of Magazines | 1 |
| Other Features | USES GLOCK MAGAZINES, |
| Overall Length | 18.50" |
| Returns | THIS ITEM CAN NOT BE RETURNED |
| Safety | AR-15 Configured Selector |
| Shipping Weight | 6.15 |
| Sights | Optic Ready |
| Sights Type | None |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Stock Finish | Black |
| Stock Material | SYNTHETIC |
| Stock Type | KAK Shockwave Blade Stabilizer |
| Weight | 71.2000 |
| Weight (oz) | 71.2000 |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |
| Width | 9.9000 |
Sale!
FREEDOM ORDNANCE FX9 PISTOL 9MM 4.5″ 31RD M-LOK W/BRACE
Original price was: $829.00.$677.50Current price is: $677.50.
Out of stock







Reviews
There are no reviews yet.