| UPC | 806703915364 |
|---|---|
| Manufacturer | CZ-USA |
| Manufacturer Part Number | 91536 |
| Width | 8.4000 |
| Weight (oz) | 28 |
| Weight | 28 |
| Sights Type | FIXED |
| Action | Semi-Auto |
| Color | Black |
| Capacity | 15 |
| Length | 11.6000 |
| Height | 2.7000 |
| Grip Material | POLYMER |
| Other Features | REVERSIBLE MAG CATCH |
| Optic Footprint | PROPRIETARY SLIDE CUT |
| Number of Magazines | 2 |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Material | POLYMER |
| Finish | COLORED |
| Drilled and Tapped | No |
| Dimension | 2.70 X 8.40 X 11.60 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4.0200 |
| Ambidextrous Safety | No |
| Frame Finish | Black |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Description | Optics Ready |
| Material | Polymer |
| Model | P-10C |
| Safety | Trigger Safety |
| Sights | 3 Dot |
| Size | Compact |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Product Type | Striker Fired |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Barrel Material | Steel |
| Frame Description | Polymer Frame w/Picatinny Rail |
| Similar Items | HG9MM |
| Finish Style | Black Nitride |
| Barrel Description | Stainless Steel |
| Barrel Finish | Black |
| Package Length | 11.0 |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | Black Polymer |
| Illuminated Reticle | False |
| Overall Length | 7.3" |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Additional Feature 1 | Slide Cut-Out for Optic |
| Additional Feature 2 | Ambi Slide Release |
| canDropship | True |
| Additional Feature 3 | Reversible Mag Catch |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | CZ / CZ USA |
| ATF Model | P-10 C |
| ATF Type | Pistol |
| Cartridge | 9mm |
| Front Sight | Fixed |
| Stock Material | Polymer |
| Rear Sight | Fixed |
| Muzzle | Non-Threaded |
| Make/Model | CZ|P-10 C |
| Make | CZ |
| Magazine Type | Removable |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |
Sale!

CZ P-10 C 9MM BLACK 15+1 4″ OR
Original price was: $539.00.$448.99Current price is: $448.99.
Availability: In stock





Reviews
There are no reviews yet.