| UPC | 082442815534 |
|---|---|
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer Part Number | J92F700M |
| Sights | 3-Dot Fixed |
| Number of Magazines | 2 15rd |
| Overall Length | 8.5" |
| Package Height | 3.0 |
| Package Length | 12.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Scope Cover Included | False |
| Weight | 3.7 |
| Shipping Weight | 3.7 |
| Grip Material | Hogue finger groove wraparound |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Hogue finger groove wraparound |
| Finish | Matte Blue |
| Drilled and Tapped | False |
| Action | Double / Single Action |
| Additional Feature 1 | Heavy Duty Slide |
| Adjustable Objective | False |
| Barrel Length | 4.9" |
| ATF Manufacturer | BERETTA USA CORP. |
| ATF Model | 92 Brigadier |
| ATF Type | Pistol |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| canDropship | True |
| Capacity | 15 + 1 |
Sale!
BERETTA 92FS 9MM BRIGADIER BLACK 15+1
Original price was: $1,049.00.$870.99Current price is: $870.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.