| UPC | 023614853343 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 011745321 |
| Action | Semi-Auto |
| Additional Feature 1 | Power Drive Gas System |
| Additional Feature 2 | Cantilever Optics Mount |
| Package Width | 11.3 |
| Package Height | 3.8 |
| Overall Length | 49 3/8" |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Mossy Oak Bottomland Camo |
| Finish Type | Camo |
| Finish | Mossy Oak Bottomland |
| Drilled and Tapped | False |
| Choke Type | Fully Rifled Bore |
| Chamber Size | 3" |
| Capacity | 4 + 1 |
| canDropship | True |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| ATF Type | Shotgun |
| Package Length | 39.0 |
| Receiver | MOBL Aluminum Alloy |
| Additional Feature 3 | Inflex Technology Recoil Pad |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 14.35 |
| Weight | 14.35 |
| ATF Model | Maxus |
| ATF Manufacturer | BrowningViana/BrowningArmsComp |
| Barrel Length | 22" Rifled Barrel |
| Adjustable Objective | False |
| Sights | No Sights |
| Product Type | Shotgun |
| Grip Material | Camo Stock Mossy Oak Bottomland Camo |
Sale!

BROWNING MAXUS II RIF DEER 12/22 MOBL #
Original price was: $2,019.99.$1,739.99Current price is: $1,739.99.
Availability: Only 1 left in stock




Reviews
There are no reviews yet.