| UPC | 727962708309 |
|---|---|
| Manufacturer | Heritage Arms |
| Manufacturer Part Number | SRR22A6 |
| Action | Single Action |
| Barrel Finish | Burnt Bronze Cerakote |
| Barrel Length | 6.50" |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 6 |
| Cylinder Finish | Black Satin |
| Frame Description | Steel Frame |
| Grip Material | Black Polymer |
| Hammer Style | Exposed |
| Overall Length | 11.78" |
| Sights | Fixed Front/Notched Rear |
| Weight | 33.20 oz |
| Weight Range | 32 oz to 47.99 oz |
| Grip Type | Polymer Star Grips |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Burnt Bronze Cerakote |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Steel Frame |
| Illuminated Reticle | False |
| Height | 2 |
| Length | 13.5 |
| Width | 5.5 |
| Package Height | 2.0 |
| Package Length | 13.5 |
| Package Width | 5.5 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.7 |
| canDropship | True |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | Heritage Mfg. |
| ATF Model | Rough Rider |
| ATF Type | Revolver |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Product Type | Revolver |
Sale!
HERITAGE MANUFACTURING 22LR BURNT BRNZ 6.5″ FS STEEL
Original price was: $262.99.$206.99Current price is: $206.99.
Out of stock




Reviews
There are no reviews yet.