| UPC | 082442981727 |
|---|---|
| Manufacturer | Beretta |
| Manufacturer Part Number | JXC9G15CC2 |
| Grip Material | Black Textured |
| Frame Finish | Black |
| Capacity | 15 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Slide Description | Serrated |
| Sights Type | 3-Dot |
| Barrel Length | 3.20" |
| Action | Double / Single Action |
| Product Type | Double / Single Action |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Size | Compact |
| Sights | Removable Front and Rear |
| Model | PX4 Storm |
| Accessories | 3 Magazines |
| Color | Black |
| Material | Polymer |
| Additional Feature 1 | Langdon Tactical Collaboration |
| Additional Feature 2 | Bobbed Conceal Carry Hammer |
| Additional Feature 3 | Textured Grip Tape |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | Beretta / Beretta USA Corp |
| ATF Model | PX4 Storm |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Gray |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | Black Polymer |
| Illuminated Reticle | False |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Overall Length | 6.8" |
| Package Height | 2.8 |
| Package Length | 11.8 |
| Package Width | 8.0 |
| Scope Cover Included | False |
| Weight | 3.3 |
| Shipping Weight | 3.3 |
Sale!
BERETTA PX4 G CPCT CARRY 2 9MM 15+1 FS
Original price was: $949.00.$849.00Current price is: $849.00.
Availability: Only 1 left in stock




Reviews
There are no reviews yet.