Bulldog has been the industry leader for decades in developing innovative carrying and storage solutions for all types of weapons. With a variety of cases to fit your specific needs, each Bulldog product is constructed from the finest hand selected materials.
BULLDOG PSTL RUG LRG GREY WO/HNDL
$10.99
Availability: In stock
| UPC | 672352246124 |
|---|---|
| Manufacturer | Bulldog Cases |
| Manufacturer Part Number | BD612 |
| Color | Gray |
| Crushproof | No |
| Dimension | 18" x 8" |
| Finish | Textured |
| Floatable | No |
| For Scoped Firearm | No |
| Guns Held | Handgun |
| Hardware | Full Length Zipper |
| Height | 2.7500 |
| Length | 15" |
| Material | NYLON |
| Model | Pistol Rug |
| Other Features | 1 3/4" THICK PADDING |
| Padding | 1.75" |
| Product Type | Pistol Case |
| Proofs | Water Resistant |
| Size | Large |
| Subcategory | Pistol Cases |
| Width | 10.5500 |




Reviews
There are no reviews yet.