Kimber was founded with the singular purpose of building fine sporting firearms, better even than classics from the golden age of American gun making. Modern manufacturing techniques would be embraced and used to advantage, but assembly, fit and finish could only depend on practiced hands. There would be no compromise in features, materials or performance.
Sale!
MAG KIMBER 9MM FITS CDS9 13RD
Original price was: $34.99.$30.99Current price is: $30.99.
Availability: In stock
| UPC | 669278129556 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 1200955A |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 |
| Color | Black |
| Finish | Matte |
| Fit | Kimber CDS9 |
| Subcategory | Pistol Magazines |
| Product Type | Magazine |
| Finish Type | Blued |
| Illuminated Reticle | No |
| Drilled and Tapped | No |
| Adjustable Objective | No |
| Package Length | 6.6 |
| Package Width | 3.7 |
| Package Height | 1.2 |
| Shipping Weight | 0.15 |
| Scope Cover Included | No |
| product_url | https://www.lipseys.com/itemdetail?itemno=KM1200955A |







Reviews
There are no reviews yet.