| UPC | 798681699346 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 320X5-9-LEGION-MS-CA |
| Other Features | HEAVY X GRIP MODULE,CALIFORNIA |
| Color | Grey |
| Action | Semi-Auto |
| Sights Type | FIBER OPTIC |
| Weight (oz) | 43.5000 |
| Width | 9.7000 |
| Number of Magazines | 3 |
| Optic Footprint | DELTA POINT PRO |
| Capacity | 10 |
| Length | 13.3500 |
| Grip Material | POLYMER |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Frame Color | GREY |
| Height | 3.1500 |
| Finish | Cerakote |
| Drilled and Tapped | No |
| Dimension | 3.15 X 9.70 X 13.35 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Ambidextrous Safety | No |
| Barrel Length | 5 |
| Product Type | Striker Fired |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Accessories | 3 Magazines |
| Size | Full Size |
| Description | California Compliant |
| Material | Polymer |
| Model | P320 |
| Sights | Fiber Optic |
| Illuminated Reticle | No |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Tungsten Infused XGrip |
| Overall Length | 8.5" |
| Package Height | 3.0 |
| Package Length | 13.5 |
| Package Width | 10.0 |
| product_url | https://www.lipseys.com/itemdetail?itemno=SI320X59LEGMSCA |
| Scope Cover Included | No |
| Shipping Weight | 4.8 |
| Weight | 43.5 oz |
| Additional Feature 2 | Tungsten Infused XGrip Module |
| Additional Feature 3 | Lightened/Skeletonized Trigger |
| Adjustable Objective | No |
| ATF Manufacturer | SIG SAUER |
| ATF Model | P320 XFIVE |
| ATF Type | Pistol |
| Rear Sight | Adjustable |
| Muzzle | Non-Threaded |
| Stock Material | Polymer |
| Safety | Manual |
| Make/Model | Sig Sauer|P320 X-Five |
| Cartridge | 9mm |
| Magazine Included | 3 x 10-Round |
| Make | Sig Sauer |
| Magazine Type | Removable |
| Front Sight | Fiber Optic |
Sale!
SIG P320 XFIVE LEGION 5″ ADJ – SIGHT (3)10RD MS GREY CA COMP
Original price was: $1,129.99.$1,029.99Current price is: $1,029.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.