| UPC | 669278117218 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 1100721A |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 8 |
| Color | Silver |
| Finish | STAINLESS |
| Fit | 1911 |
| Subcategory | Pistol Magazines |
| Product Type | Magazine |
| Package Length | 4.7 |
| Package Width | 2.5 |
| product_url | https://www.lipseys.com/itemdetail?itemno=KM1100721A |
| Scope Cover Included | No |
| Shipping Weight | 0.21 |
| Weight | .2 lbs |
| Additional Feature 1 | Kimber Custom & Pro Models |
| Additional Feature 2 | Quick Change Floor Plate |
| Adjustable Objective | No |
| Drilled and Tapped | No |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Illuminated Reticle | No |
| Package Height | 0.5 |
Sale!
KIMBER TACTICAL 45ACP 8RD MAGAZINE SS
Original price was: $48.00.$33.99Current price is: $33.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.