| UPC | 848754011046 |
|---|---|
| Manufacturer | NCSTAR |
| Manufacturer Part Number | VDFLIPGLOM2 |
| Battery Size | CR2032 |
| Color | Black |
| Description | Red Dot |
| Dot Size | 3 MOA |
| Eye Relief | Unlimited |
| Finish | Black Hardcoat Anodized |
| Length | 2.00" |
| Magnification | 1x |
| MOA | 3 MOA |
| Model | Flipdot M2 |
| Objective | 22mm |
| Optic Coating | Ruby |
| Power | 1X |
| Product Type | Reflex |
| Reticle | Red Dot |
| Subcategory | Red Dot Sights & Non-Magnified Optics |
| Weight | 1.0 oz |
| Windage Elevation | Adjustable |
Sale!
NCSTAR FLIPDOT M2 RED DOT BLACK
Original price was: $68.99.$56.99Current price is: $56.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.